צי הסוחר הישראלי

אודות

בשנת 2003, בזמן הפלגותיי כקצין מכונות באוניות צי הסוחר הישראלי, עלה לרשת האתר שלי SeamanPhoto, שהיה לאתר ייחודי במינו בארץ, תמונות מהים של ימאי בצי הסוחר.

כשעברתי לעבוד כמפקח אוניות  (Superintendent) ובהמשך כמנהל טכני של מכולות הקירור בחברת "צים" במשרד, הבנתי ביתר שאת עד כמה צי הסוחר הישראלי היה שזור בהיסטוריה של המדינה ובפיתוחה. לפיכך, לידע לדורות הבאים, חשוב לשמור ולתעד, כמה שיותר, את מורשת צי הסוחר הישראלי מהקמתו בכל הקשת הרחבה של פעילותו.

בהסתכלות קדימה אל העתיד, אני מאמין בתקוה גדולה, שיום אחד יוקם במוזיאון הימי הלאומי בחיפה, אגף מכובד וגדול על צי הסוחר הישראלי שיראה למבקריו את קשר צי הסוחר להקמת המדינה. כאן באתר, התחלתי לתרום את החלקי הקטן להגשמת תקוותי.

מוצגים באתר הכתבות שכתבתי למגזין "צים" לאורך התקופה. אתר זה, הינו על בסיס אישי ואינו בא לייצג כל קבוצה שהיא.

האתר מוקדש לזכר ימאי צי הסוחר הישראלי, שנפגעו בתאונות ושנעלמו בשירות בתפקידם בים.

 

האוניות שהפלגתי בהן

בכל שנות עבודתי בים, הפלגתי על עשרים ושמונה אוניות של חברת "צים". בזכות הפלגות אילו, יכולתי להקים ולתת לאתר את השם  "צי הסוחר הישראלי". בכל האוניות הללו פגשתי ועבדתי עם החברים לעבודה שברשימת התודות.

שמות אוניות של צים שהפלגתי בהן:

אניית נוסעים "מולדת", אח"י "בת-ים" (אוניית חיל הים בשירותי הסדיר), "עין גדי", "רבקה", "טבריה", "דימונד", "לילך", "נהריה", "אשל", "נגבה", "בשור", "באר שבע", "איריס", "חדרה".

בהמשך הפלגתי על "צים איבריה", "צים סוואנה", "צים הונג קונג", "צים צינה", "צים קוריאה", "צים אמריקה", "צים קנדה", "צים אירופה", "צים ג'מיקה", "צים יו-אס-אה", "צים איטליה", "צים פסיפיק", "צים וירג'יניה", "צים ברצלונה".

–  הערה: האונייה "צים וירג'יניה" של "צים", עדין בשירות פעיל בים  {נכון לשנת 2023}.

 

אוניית המכולות "צים וירג'יניה" עמוסה בדרכה לנמלי סין

 

 

 

 

 

 

ראש הממשלה בן גוריון ופמלייתו בביקור על האונייה מולדת בחיפה

 

 

 

 

 

 

תודות לחברים

תודה לכל החברים לעבודה בהפלגות איתי, עמיתים, אנשי-ים, על תרומתכם לגיבוש האתר והעשרתו שבהשראתכם קם הדבר.

באמצע הקריירה הימית שלי, התחלתי ברישום שמות הקצינים שהפליגו איתי עד שמוניתי למפקח אונייה ב"צים".

להלן שמות הקצינים בהפלגותיי.

Captain Feldman Kornel

  Chief Engineer Asher Kadosh

Captain Munitz Maio

Captain Abraham Abutbul

Chief Mate Yulek Dobzynsky

Second Engineer Sergey Nosal

First Engineer Azof Abzak

Chief Mate Dana Yehezkel

Second Mate Smuel Siber

Chief Engineer Gross Edmond

First Engineer Michael Kopysky

Chief Engineer Gross Leon

Thirt Mate Igor Kossovich

Captain Morduch Daniel

First Engineer Noach Eitan

  Second Mate Sayag Yaakov

Captain Yaakov Sternfeld

Chief Enginner Shahar Turner

Chief Enginner Tehelaa Shift

Chief Engineer Yosef Wolfman

Captain Avraham Taranto

First Engineer David Yoel

Captain Michel Inbar

Captain Josef Zweig

Captain Avi Lugasi

Electrician Shaul Solomon

First Engineer Michael Lustic

Captain Felix Klanchin

Chief Engineer Sholomo Malca

First Engineer Itzchak Ouziel

Chief Engineer Mark  Malin

Second Mate Shimon Sadeh

Captian Refael Liraz

Second Mate Yosi Gurion

Chief Electrician Michael Rozenblit

Chief Engineer Nissim Sasson

Chief Engineer Daniel Schottig

Captain Dror Feren

Chief Engineer Ram Shama

Captain Yoram Gal

First Engineer Simon Ben Simon

Chief Electrician Dan Ginzburg

 First Engineer Ofer Ben Atar

Captain Raanan Avital

  Captain Natan Balmas

Chief Electrician Zvi Drimer

      Chief Engineer Kalman Abramovich

Captain Alber Hazan

  Electrician Israel Grinspan

Chief Engineer Moshe Hak

    Chief Engineer Yosef Grindler

Chief Engineer Shlomo Dodi

    Captain Herzel Dado

Chief Engineer David Broman

    Chief Engineer Avisot Dean

Captain Refael Hollinger

        Second Mare Yehuda Shavit

Second Mate Valery Verlaty

    Second Engineer Zeev Bernshtein

Electrician Fredrik Piek

  Third Mate Mikhail Krutikov

 Captian Meir Cohen

    Captain Trybiasz David

Captain Yehuda Ben-Zvi

      First Engineer Nicolay Galka

Captain Alex Magid

  Chief Engineer Armand Chinivizov

Thirt Mate Lev Shubert

     Thirt Engineer Solomon Ishai

Chief Engineer Gavriel Ari

    Second Mate Brunia Slavi

Captain Amnon Ztityad

    Captain Avraham Shachor

Electrician Shimon Dekel

      Thirt Engineer Oleg Gavrilov

Thirt Mate Shmuel Sayag

      Electrician Konstatin Moroz

First Engineer Daniel Rosenstein

        Second Engineer Doron Vilner

Electrician Sergiy Openshteyn

    Second Mate Igal Elport

Thirt Mate Dobkin Helena

  Second Mate Goch Nikolay

Second Engineer Alexander Grigorenko

    Chief Mate Avidar Yosef

Captain Eyal Sasson

  Thirt Mate Assaf Hadar

Second Engineer Alexander Rozenshtok

    Second Engineer Dmitri Busygin

Electrician Mihael Hampel

Chief Engineer Goraly Michael

Captain Arie Fruhling

  Chief Engineer Michael Serebro

Captain Simon Chai Hadar

    Captain Beniamin Haimovich

Chief Mate David Sadoun

  Chief Engineer Gavril Roseanu

Chief Engineer Eduard Nudler

    Thirt Engineer Igor Glolovanevski

Second Engineer Victor Vasilyev

  Electrician Aleksandr Grinblat

Chief Engineer Eivan Kluev

  Captain Dimitri Agranat

Third Mate Konstantin Tchahovsky

  Second Engineer Valentin Simhovich

Second Engineer Uri Kimmelman

  Chief Engineer Gregory Kogan

Chief Electrician Yakov Nachman

    Chief Engineer Zeev Markovitz

Chief Engineer Robert Ginzburg

   Chief Engineer Edvard Barsky

Chief Engineer Nehemial Inbar

  Captain Boris Tschelak

Chief Engineer Rafael Spingran

  Chief Engineer David Deby

 

הערה: בשירותי הפעיל חלק מדרגות החברים שצוינו היו שונות.

אהבתם? שתפו מאמר זה!

תוכן עניינים

מודעות