צי הסוחר הישראלי

חברת צים

השנים הראשונות


סיפורה של חברת "צים" משתרע על פני למעלה משבעים שנה, חברת "צים" צמחה עם המדינה. התחילה בהעלאת של עולים מאירופה, שסועת המלחמה, לנמלי הארץ. עם השנים "צים" התרחבה והפכה להיות אחת מחברות הספנות המובילות בעולם, הפועלות בבל קצוות תבל.
"צים" הוקמה בשנת 1945 על ידי הסוכנות היהודית, ההסתדרות והחבל הימי לישראל. האונייה הראשונה של "צים" הייתה "קדמה". בתחילת הדרך, הצי של החברה כלל אוניות שהוסבו לצורך העלאת עולים והובלת ציוד חיוני שנדרש במהלך מלחמת העצמאות ובשנים הראשונות לאחר קום המדינה.  

צמיחה והתרחבות  

בתחילת שנות ה-50, החלה "צים" בתהליך של צמיחה, עם רכישת עשרות אוניות, ביניהם אוניות נוסעים, מטענים, אוניות תפזורת, מכולות והשקת מגוון שירותי נוסעים ומטען. צי הסוחר הלך וגדל, אוניות חדשות נבנו בגרמניה כחלק מהסכם השילומים שנועד לפצות את העם היהודי על הרכוש שנשדד בתקופת השואה. בסוף שנות ה-60 "צים" הפסיקה את שירותי הנוסעים שלה, לאחר שהטיסות הפכו פופולאריות ונגישות יותר. עכשיו, "צים" הקדישה את האנרגיה והמשאבים שלה לסחר הובלה בינלאומי של מטענים. 

התפתחות וכניסה להובלת מכולות

בשנת 1969 נרכשו כ 50% של "צים" על ידי החברה לישראל. מהלך זה של התרחקות מבעלות ממשלתית הצית עידן המתמקד בהרחבה בהתמחות בינלאומית בספנות במשלוח מטענים מיוחדים.
בתחילת שנות ה-70, “צים” עשתה את הצעד הנועז בתחום הובלה במכולות. “צים” הייתה חלוצה בתחום זה, אחת המפעילות הראשונות בעולם שאימצה את השיטה שהייתה אז חדשה. לשם כך רכשה החברה שש אוניות מכולות מיוחדות, בנוסף למכולות וציוד לחוף. בשנת 1972 הציגה “צים” את הקו שלוש היבשות ZCS "שירות מכולות צים" החדשני, מסע עם לוח זמנים קבוע מתוכנן של 100 יום. הציבה “צים” גם מכליות להובלת נפט גולמי מאיראן לישראל וסחורות מישראל לאירופה. בשנות ה-90  החלה “צים” בפרויקט מאסיבי לחידוש והרחבת הצי. בנתה “צים” 15 אוניות מודרניות, אשר אפשרו לחברה להציע לוח זמנים שבועי קבוע, אשר מיקם את צים בין חברות הספנות המובילות בעולם. בתגובה למשבר ספנות עולמי ב-1997, בעקבות המשבר הפיננסי באסיה, השיקה צים מאמץ חדש לייעל את פעילות החברה באמצעות התייעלות והתרחבות. החברה הוסיפה לצי 13 אוניות מכולות חדשות של 5,000 TEU.

הפרטת "צים"

בשנת 1999 הפכה קבוצת האחים עופר לבעלת השליטה בחברה לישראל. בשנת 2004 רכשה החברה לישראל את יתרת מניות "צים" המוחזקות על ידי הממשלה והשאיר בידי המדינה "מניית זהב", המאפשרת לה שליטה מסוימת בחברה בעת חירום כדי להגן על האינטרסים החיוניים למדינה. בזה הסתיים תהליך הפרטת "צים" והחל עידן חדש של יעילות ופעילות אפקטיבית. אלה כללו בניית אוניות מכולה מגה חדשות, השקעה במערכות מידע ותקשורת ממוחשבות לשליטת החברה בשרשרת האספקה ולשביעות רצון הלקוחות.

בעקבות משבר ספנות בעולם בשנת 2013, "צים נקלעה לקשיים פיננסים שאיימו על קיומה. בשנת 2014 הגיעה "צים" להסדר חוב עם הבנקים בהיקף של 3.4 מיליארד אשר החזיר אותה לפעילות רווחית.

"מנית הזהב", עברה התאמות אשר עונות על צרכי שני הצדדים.

היום "צים" תמיד מגיבה לדינאמיקה של שוק הספנות הגלובלי

 

השם "צים" והדגל

השם "צים" בא מפסוק מקראי (במדבר, פרק כד' פסוק כד') שהציע שר התחבורה הראשון של מדינת ישראל, דוד רמז. פירוש המילה "צים" היא ספינות גדולות, שם היסטורי זה משקף את היעדים הראשונים של "צים" לבניית צי סוחר ישראלי גדול.

דגל "צים" מבוסס על הדגל שהגה בנימין זאב הרצל בשנת 1816. הרצל רצה שהדגל יהפוך לסמלה הלאומי של מדינת ישראל. הדגל המקורי של הרצל כלל שבעה כוכבי זהב על רקע לבן. כל הארובות של אוניות "צים" צבועות בצבעים אלו, והן הפכו לסימן היכר של חברת "צים" בעולם.

 

דפים על "צים"

 

ציוני דרך בתמונות

האונייה הראשונה של "צים" הקדמה
אונייה הנוסעים "שלום" של צים

 

תוכן עניינים

מודעות

הבובות של לינדה