צי הסוחר הישראלי
קציני הים

"כמעט תאונה"

תגובות לקובץ "כמעט תאונה" – חיובי ומועיל.

קראתי את קובץ האירועים מס' 1 "כמעט תאונה" שהוציאה החברה. זהו דו"ח טוב וחיובי לעניין הבטיחות באונייה. אין ספק שקריאת התיאורים של מקרים אמיתיים מעלה את המודעות לנושא. כל אחד מעמיד את עצמו במקום האירוע המסופר, רואה איך הוא היה פועל, ולומד סיטואציות שונות. עצם המחשבה ששומעים אותך וכותבים על מקרים שקרו לך, משנה את ההתייחסות.

לדעתי, הוצאה העלון הוא הדבר הבטיחותי הגדול ביותר שנעשה בשנים האחרונות. הוא מציאותי, אמיתי ומשתף את האנשים שעובדים בנעשה בשטח, ולא רק את הממונים שלא תמיד נמצאים בו. כל הכבוד, המשיכו עד שיום אחד לא יהיה עוד על מה להתריע.

מ/ר שמעון אוזן, א.מ. "חדרה"


כתב: קצין מכונות ראשון שמעון אוזן. א.מ. (אוניית מנוע) "חדרה". פורסם בחוברת בטיחות ומניעת נזקים מספר 2 של צים, אייר תשמ"ח מרץ 1988.

תוכן עניינים
SeamanPhoto BLOG

כתבות נוספות

גריטת אונייה

 Ship scrapping גריטת אונייה, המכונה גם מחזור ספינות או באנגלית שבירת אונייה, מתייחסת לתהליך של פירוק וסילוק של ספינות ישנות לאחר שהוצאו משימוש. תהליך זה

קרא עוד »
מכשירי ניווט באונייה

  אוניות סוחר מצוידות במגוון מכשירי ניווט על מנת להבטיח ניווט בטוח ויעיל בים. מכשירים אלו מסייעים לצוות הספינה לקבוע את מיקומו של כלי השיט,

קרא עוד »
גידול צמחים באונייה

קיום צמחים ירוקים על סיפון אונייה בלב-ים באוקיאנוסים הכחולים, תמיד מעורר השראה, מרנין ומזכיר את שלושים אחוזי האדמה שעל פני כדור הארץ.       

קרא עוד »