צי הסוחר הישראלי
קציני הים

מהירות אונייה

מהירות האונייה תלויה בטמפרטורת מי הים

קצין סיפון, חובל שני בדרגתו, מגיע לאונייה "אתרוג", זו ההפלגה הראשונה שלו עליה. באונייה הוא פוגש קצין מכונה ותיק, החולק את אותה משמרת ים 00-04. בעוד הם משוחחים ביניהם, שואל קצין הסיפון את המכונאי, "מה המהירות באונייה זו?" קצין המכונה עונה באדישות. "זה תלוי בטמפרטורת מים הים". קצין הסיפון הבין שהמכונאי צוחק עליו. הוא נעלב ולא דיבר אתו במשך כל ימי ההפלגה.

Lubricating Oil cooling system

באונייה "אתרוג", כל מערכות הקירור (שמן ומים) על המנועים היו מקוררים ישירות במי ים. לאונייה היו בעיות תמידיות עם מקררי השמן של המנועים הראשיים. ככל שטמפרטורת מי הים הייתה גבוהה, טמפרטורת שמן המנוע שלה, טיפסה ועלתה על לגבול המותר, המנוע היה צריך לעבוד בעומס נמוך יותר, וכך בהתאם הייתה יורדת מהירות האונייה, ולהיפך.

 

אכן, קצין המכונות צדק. מהירות האונייה "אתרוג" הייתה תלויה בטמפרטורת הים, באזורים בהם הפליגה.

 


כתב קצין מכונות ראשי שמעון אוזן, פורסם בספר "ימאים מספרים" של צבי לזר, 2016, עמוד 255

תוכן עניינים
SeamanPhoto BLOG

כתבות נוספות

גריטת אונייה

 Ship scrapping גריטת אונייה, המכונה גם מחזור ספינות או באנגלית שבירת אונייה, מתייחסת לתהליך של פירוק וסילוק של ספינות ישנות לאחר שהוצאו משימוש. תהליך זה

קרא עוד »
מכשירי ניווט באונייה

  אוניות סוחר מצוידות במגוון מכשירי ניווט על מנת להבטיח ניווט בטוח ויעיל בים. מכשירים אלו מסייעים לצוות הספינה לקבוע את מיקומו של כלי השיט,

קרא עוד »
גידול צמחים באונייה

קיום צמחים ירוקים על סיפון אונייה בלב-ים באוקיאנוסים הכחולים, תמיד מעורר השראה, מרנין ומזכיר את שלושים אחוזי האדמה שעל פני כדור הארץ.       

קרא עוד »