צי הסוחר הישראלי
קציני הים

מכונאי ראשי שמעון אוזן

מכונאי ראשי שמעון אוזן מפקח אוניות בחברת "צים"

מכונאי ראשי שמעון אוזן מפקח אוניות בחברת "צים" עלה לארץ בשנת 1964 כילד עם הוריו, מתוניסיה דרך צרפת , על אוניית הנוסעים "מולדת" של חברת "צים". בוגר מגמת ימית קציני מכונה, באורט נתניה. במסגרת הלימודים, חזר בפעם השנייה לאונייה "מולדת" להפלגה קצרה כחניך מכונה. השתתף בקורס צף על האונייה "עין גדי". בשנת 1972 התגייס לחיל הים ושירת על ספינה. במהלך מלחמת יום כיפור שירת על הספינה "בת-ים" בשראם-א-שייח. עם סיום שירותו בחיל הים, החל את עבודתו על אוניות צי הסוחר, כקצין מכונה רביעי, על האונייה "רבקה". מכונאי ראשי שמעון אוזן נשוי ללינדה, יש להם שלושה ילדים. שירלי, רויטל ואליאב. שמעון השתתף בקורסים במכון להכשרה ימית בעכו והתקדם בסולם הדרגות עד לדרגת קצין מכונות ראשי. בכל הקורסים המקצועיים, במכון להכשרה ימית, שמעון סיים תמיד בין המצטיינים.  בקריירה הימית הארוכה שלו מכונאי ראשי שמעון אוזן הפליג על אוניות "צים" הבאות: עין גדי, רבקה, טבריה, דיאמונד, לילך, נהריה, אשל, נגבה, בשור, באר שבע, אירוס, חדרה, צים איבריה, צים סוואנה, צים ג'אמייקה, צים הונג קונג, צים צ'יינה, צים קוריאה, צים קנדה, צים אירופה, צים יו-אס-אי, צים איטליה, צים פסיפיק, צים וירג'יניה וצים ברצלונה.

התחביב שלי

בשנת 2009, מכונאי ראשי שמעון עובד בחוף בחברת "צים" כמפקח אונייה. שמעון כל הזמן מצהיר שהתברך במתנה טבעית – "התחביב שלי, דומה למקצוע שלי".

 


פורסם בספר ימאים מספרים של צבי לזר, 2016, עמוד 253. כקורות חיים להקדמה של הסיפורים של שמעון.

דף תמונות של משפחתי

תוכן עניינים
SeamanPhoto BLOG

כתבות נוספות

גריטת אונייה

 Ship scrapping גריטת אונייה, המכונה גם מחזור ספינות או באנגלית שבירת אונייה, מתייחסת לתהליך של פירוק וסילוק של ספינות ישנות לאחר שהוצאו משימוש. תהליך זה

קרא עוד »
מכשירי ניווט באונייה

  אוניות סוחר מצוידות במגוון מכשירי ניווט על מנת להבטיח ניווט בטוח ויעיל בים. מכשירים אלו מסייעים לצוות הספינה לקבוע את מיקומו של כלי השיט,

קרא עוד »
גידול צמחים באונייה

קיום צמחים ירוקים על סיפון אונייה בלב-ים באוקיאנוסים הכחולים, תמיד מעורר השראה, מרנין ומזכיר את שלושים אחוזי האדמה שעל פני כדור הארץ.       

קרא עוד »