צי הסוחר הישראלי

משרדי החברה החדשים

מכתבים לצים – לכבוד, מערכת ביטאון "צים"

היום בקרתי במשכן החדש של משרדי החברה, ומה לומר: התמלאתי בגאוות "צים".

הבניין החדש מפואר ומעוצב בצורה מודרנית ביותר המתאים לשנות האלפיים.

כל המשרדים מרוכזים בבניין יפה אחד, מה שלא כך היה בשנים האחרונות, משרדי אגף צוות-ים ואגף הטכני היו בבניין ישן מאוד וכדי להגיע למשרדים הייתי צריך לעלות בקבוצת מדרגות מוזרות. כל זר שהיה מבקר שם היה מתקשה להאמין שמדובר במשרדי חברת ספנות בינלאומית מצליחה.

היום בהחלט אי אפשר לטעות,  כאשר נמצאים בבניין החדש הנאה, כבר בכניסה רואים את המכולה הגדולה מימין שאומרת למבקר, כאן יש חברת מכולות גדולה בינלאומית.

עיתוי המעבר, אמנם מיקרי, מושלם כל-כך, בדיוק כאשר החברה עברה בשלמותה לידיים פרטיות, דבר זה יכול לסמל התחלת דרך חדשה ברגל ימין.

"אין הווה ללא עבר" – אמירה פשוטה זו תמשיך להזכיר לכולנו את ההיסטוריה המפוארת והעשירה של בניין הקובייה הישן של "צים". מן החלונות על המשרדים, כל נמל חיפה, נמל הבית של אוניות החברה נפרס לפנינו. יכולנו לראות ולהצביע על אוניות החברה בנמל. אפילו כתובת הבניין הייתה קרובה לים, רחוב פל-ים המקביל לרחוב הנמל. זה אומר הכל, כל הלאומיות נשאר ומתאים לעבר.

למיקום הבניין החדש של "צים" יש עדין יתרון על פני המתחרים בעולם. הבניין שמקיף לים וקרוב לנמל הבית של אוניותיה. בכל נמלי המכולות הגדולים בעולם לא זכור, שמשרדיהם הראשיים של חברות ספנות (או עיר נמל) היו במרחק צפייה מהנמל כמו כאן אצלנו.

איחולים שיהי, ב ש ע ה ט ו ב ה לכולנו יחד עם חברת ספנות "צים", שתמשיך לשגשג ולהצליח בארץ ובעולם בדרכה החדשה.


כתב שמעון אוזן, קצין מכונה ראשון, עובד "צים". פורסם בביטאון צים 70, ספטמבר 2004, עמוד 72.

♥ עוד כתבות לקריאה

תוכן עניינים

מודעות

הבובות של לינדה