צי הסוחר הישראלי
קציני הים

נוסטלגיה צימית

תורן – דפים לבית צים

 

ביוזמתם וסיועם של כמה אנשי צים, שמעון קירשנר מאגף תביעות, ניר כהן ותודות לעזרתו הנמרצת של קצין מכונות ראשי שמעון אוזן, עולים לרשת גיליונות היסטוריים של  בטאון הבית של חברת צים, שליוו את שנותיה הראשונות של החברה. חוברות תורן יצאו לאור בין 1953 – 1966 ונתנו ביטוי ברוח התקופה לכל מה שהתרחש בחברה, באוניות ובמשרדים. כעת יהיו נגישות לכל המעוניין, בפורטל החברה וברשת.

תהליך סריקת כל הגיליונות נמשך, אבל ניתן לראות חלק ניכר מהחוברות בפורטל צים ובאתר הייעודי.

חפשו בגוגל – צים תורן

חוברות "תורן", דפים לבית "צים", מספרות את סיפור צים, חברת הספנות הלאומית, בשנים הראשונות למדינה, ממקור ראשון אותנטי ובזמן אמת. יש בחוברות חומר היסטורי לאומי רב ערך שמראה כיצד הספנות הישראלית הייתה בראש העדיפויות הלאומיות וכיצד חברת "צים" קשורה ושזורה להיסטוריה של מדינת ישראל מאז ועד היום. באדיבות חברת "צים" 2017. בתודה ל"צים" ולכל אנשים שעזרו להפיץ חומר ערכי רב ערך ויפה זה לרשת למען כל בית ישראל.

 


פורסם במגזין צים גיליון 95, אפריל 2017, במדור ים רוגע, עמוד 46-47. כאמור עזרתי בפרויקט זה הייתה מאוד נמרצת, ראיתי בעבודה זו ערך עליון למען שידעו דורות העתיד על צי הסוחר הישראלי בראשיתו.

בירחון "המטען" בגיליון 185, דני זמרין כתב במדור ההיסטוריה של הספנות:

ביטאון הבית של חברת צים משנות החמישים והשישים, "תורן", נסרק ועלה לרשת. כך המתעניינים בספנות הישראלית יכולים לזכות להצצה באוצרות גנוזים מתקופת הזוהר של צים.

תוכן עניינים

כתבות נוספות

זיהום, אוזון וגזי חממה

זיהום מגזי פליטה בתהליך שריפת דלק כבד במנועים נפלטים עם גזי הפליטה תחמוצות גופרית ,(Sox) תחמוצות חנקן (Nox) ופחמן דו חמצני (Co2). תחמוצת גופרית Sox

קרא עוד »
תפעול אוניות מודרניות

אוטומציה ומודרניזציה בשנים האחרונות חל שינוי רציני ביותר בהובלה בספנות, שיטות ההובלה התיעלו. בעקבות זה, האוניות עברו מאוניות קונבנציונליות לאוניות אוטומטיות בכדי לצמצם צוות ולהוריד

קרא עוד »