צי הסוחר הישראלי
קציני הים

פנקס ימאי

Seaman's Book

"פנקס ימאי" או "דרכון הימאי" הוא מסמך רשמי שמונפק לימאי ולכל יורדי הים, על ידי הרשויות הימיות של מדינותיהם. מטרתו העיקרית היא לשמש סוג של זיהוי והסמכה של כישוריו וניסיונו של אדם בפעילות ימית. פנקס הימאי מכיל בדרך כלל מידע כגון שם הימאי, תאריך ומקום לידה, תצלום, חתימה, פרטים על כל כישורים ימיים ורישומי שירות ימי.

פנקסי הימאים חיוניים עבור יורדי ים מכיוון שהם מספקים הוכחה להכשרתם, ניסיונם וכשירותם לעבוד על  אוניות. הם נדרשים לעתים קרובות על ידי מעסיקים, רשויות נמל, פקידי הגירה וסוכנויות רגולטוריות ימיות כאשר הימאים מחפשים עבודה או טסים לעבודה בינלאומית לאוניות השירות.

פנקס הימאי עשוי להכיל גם ערכים הקשורים לחיסונים, בדיקות רפואיות ומידע רלוונטי אחר הדרוש להבטחת הבטיחות והביטחון השייט הבינלאומי והצוותים הימיים.

 


כתיבה: קצין מכונות ראשי שמעון אוזן, נובמבר 2022, עבור אתר SeamanPhoto

תוכן עניינים
SeamanPhoto BLOG

כתבות נוספות

פנקס ימאי

Seaman's Book "פנקס ימאי" או "דרכון הימאי" הוא מסמך רשמי שמונפק לימאי ולכל יורדי הים, על ידי הרשויות הימיות של מדינותיהם. מטרתו העיקרית היא לשמש

קרא עוד »
הצעות ייעול

הצעות ייעול (אופטימיזציה) וחשיבה מחוץ לקופסה הן שתיהן גישות שמטרתן לשפר תהליכים, לטפח יצירתיות ולהניע חדשנות בארגון. לכל אחד יש סט יתרונות משלו. מכתב הצעת

קרא עוד »