צי הסוחר הישראלי
קציני הים

צים וירג'יניה באספנה

צילום: שמעון אוזן

האונייה צים וירג'יניה נמצאת באספנה מתוכננת במבדוק בסין. בין השאר נצבע גוף האונייה בצבע סיליקון חדשני. לצבע החדש שני יתרונות שלובים: ידידותיות לסביבה והקטנת צריכת הדלק של האונייה ב-3 עד 6 אחוזים.

צילום: שמעון אוזן

צביעת גוף האונייה בסיליקון

צביעת גוף האונייה בצבע antifouling חיונית למניעת הצטברות צמחים וקונכיות על גוף האונייה, אשר מאטים את מהירותה וגורמים בזבוז דלק. חלק מהצבעים הקיימים מכילים את החומר TBT וחומרים אחרים עשויים להזיק לסביבה הימית.

 

           

צבע הסיליקון החדשני אינו מכיל מתכות המשתחררות לסביבה, משפר את זרימת המים סביב גוף האונייה בזמן הפלגה ומקטין כאמור את צריכת הדלק. הצבע דורש פחות תחזוקה.

את סדרת הצילומים שלח מכונאי ראשי של האונייה שמעון אוזן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צילום: שמעון אוזן

 


 כתב קצין מכונות ראשי של האונייה שמעון אוזן, פורסם במגזין צים מספר 76, ספטמבר 2007, עמוד 44 במדור פסיפס מקצועי, צילומים: קצין מכונות ראשי שמעון אוזן.

 

 

 

 

 

 

 

◊ במבט אישי – הפלגה זו הייתה עבורי, מבדוק ראשון בשירות כקצין מכונה ראשי. בסוף המבדוק בדוח הפלגה למפקח אוניה צירפתי דיסק עם אתר של סיכום תיקוני המבדוק עם תמונות וקישורים בהתאם לרשימות תיקונים וחוברת רשימות התיקונים שבוצעו במספנה. האגף הטכני בחברה היה מרוצה מאוד מהסיכום שלי. בדיעבד, כל זה סלל את דרכי להיות פעמים בזמן חופשותיי מההפלגות להיות מפקח מחליף ולאחר מכן מפקח אונייה קבוע בצוות הטכני של "צים".

בניית ועיצוב האתר: קצין מכונות ראשי של האונייה שמעון אוזן
תוכן עניינים
SeamanPhoto BLOG

כתבות נוספות

לוח שנה 2019

בלוח שנה העברי תשע"ט של צים נבחרו תמונות ימיות לאייר את דפי החודשים של לוח השנה. בשנה זו צים יצאה במסע פרסום של חשיפת החברה

קרא עוד »
מפקח אונייה

מפקח אונייה Marine Superintendent הוא תפקיד מקצועי בתעשייה הימית. האחריות העיקרית של מפקח אונייה היא לפקח ולנהל את הפעולות והפעילויות הקשורות לתפקוד בטוח ויעיל של

קרא עוד »
מדחף אונייה

מדחף אונייה Ship Propeller, בלעז 'פרופלור', הוא חלק גדול המשמש להנעת אונייה או ספינה במים. הוא המקביל למדחף של מטוס, אבל הוא פועל במדיום צפוף

קרא עוד »